Prawidłowy tor oddechowy

🤔☝️Czy zastanawialiście się, w jaki sposób prawidłowo powinien przebiegać tor oddechowy?🤔 W którym momencie nabieramy powietrze, jaką drogę ono przebywa, a gdzie jest „wypuszczane”?
👄A co, jeśli Pacjent oddycha ustami?
Przyjrzyjcie się „łańcuszkowi” specjalistów, którzy mogą okazać się w temacie bardzo pomocni.☝️
🗣👉Musimy zastanowić się nad przyczyną takiego stanu rzeczy, czyli dokonać diagnozy.
🗣👄Jeśli trafia do mnie na konsultacje rodzic z dzieckiem, lub dorosły, u którego zauważam nieprawidłowy tor oddechowy, w pierwszej kolejności zalecam konsultacje laryngologiczne. Dlaczego?☝️ Odpowiedź jest prosta. 👉Chcę sprawdzić drożność nosa👃, czyli co dokładnie nastręcza problemów- przegroda nosowa, śluzówka, polipy, a może zatoki? 🤔☝️Czasami potrzebne są konsultacje u alergologa, aby dowiedzieć się czy problem nie tkwi w alergiach, które nas spotykają.
☝️👣🦵A czasem są potrzebne konsultacje u fizjoterapeuty, ponieważ otwarte usta i oddychanie torem ustnym, mogą być skutkiem wad postawy. 👄🦷Ortodonta to kolejny specjalista, do którego możesz trafić, aby znaleźć przyczynę problemu. Bardzo często problemy ortodontyczne są też skutkiem długotrwałego oddychania torem ustnym👄 – wady zgryzu. I na koniec ciekawostka!☝️Problem dotyczący „zatkanego nosa”,👃 a co za tym idzie, zaburzonego prawidłowego toru oddechowego, dotyczy często kobiet w ciąży🤰, i ma związek z hormonami.☝️